sobota, 3 października 2015

Jednodniowe wizyty studyjne uczniów

Na przełomie września i października uczniowie klas architektury krajobrazu, gastronomicznych, ślusarze i stolarze  Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Koninie rozpoczęli kolejny etap udziału w projekcie i udali się z wizytą do zaprzyjaźnionych spółdzielni socjalnych zlokalizowanych na terenie Konina i okolic.
Pierwsza wizyta, gastronomów, miała miejsce we wtorek 29 września br. w  Spółdzielni Socjalnej "Blues Hostel" w Koninie. Architekci krajobrazu udali się do Spółdzielni Socjalnej Spektrum. Ślusarze ze stolarzami odwiedzili Spółdzielnię Socjalną Inspiracja w Licheniu Starym.
Pobyt w Spółdzielniach Socjalnych miał ukazać uczestnikom funkcjonowanie podmiotu ekonomii społecznej na przykładzie konkretnej działalności.


Podczas wizyty uczniowie zdobyli informacje na temat zakładania, funkcjonowania i finansowania spółdzielni socjalnych. Odwiedziny te, miały stać się inspiracją dla rozpoczęcia w przyszłości własnej działalności gospodarczej. Pasja, ogromna wiedza, zaangażowanie Pań Prezes i pracowników spółdzielni zrobiły niezwykłe wrażenie na uczniach i były dla nich przykładem pokonywania barier i problemów oraz łączenia potrzeb społecznych i ekonomicznych osób o utrudnionym starcie na wymagającym rynku pracy